Plan gry

Plan Gry weekend 25-26 czerwca: sportowym wydarzeniem mecz siatkarzy

Sportowym wydarzeniem weekendu będzie niedzielny mecz w Lidze Narodów naszych siatkarzy z Amerykanami. Do tej pory nasi grają jak z nut. Pojechali na turniej do Sofii i na dzień dobry roznieśli Brazylię 3:0. Tę Brazylię, która nieprzerwanie przez ostatnie 20 lat była numerem 1 światowego rankingu. Teraz na szczycie jesteśmy my. I potwierdziliśmy to w bezpośrednim starciu. Biało-czerwoni zniszczyli ich zagrywką. Sam Mateusz Bieniek zdobył tym sposobem 8 punktów. Pięć dorzucili koledzy, czyli asami serwisowymi wygrali pół seta. Był to kluczowy element tego pięknego zwycięstwa 3:1.

Amerykanie do stolicy Bułgarii przyjechali niepokonani. W pierwszym meczu wygrali z Serbami. W drugim niespodziewanie przegrali z Irańczykami. Mecze z nimi to za każdym razem wielosetowe horrory. W mojej pamięci najbardziej utkwiły dwa: 2012 – zwycięstwo w finale Ligi Światowej i 2018, półfinałowy triumf w mistrzostwach świata. Niech ten niedzielny też przejdzie do historii jako sukces polskiej siatkówki.

🏐 Liga Narodów
SOBOTA
15:30 Polska – Australia🇦🇺
NIEDZIELA
15:30 Polska – USA🇺🇸
Polsat Sport, TVP 1

———————–
W sobotę wieczorem znów zaryczą silniki motocykli żużlowych. I to w telewizji naziemnej. Grand Prix w Gorzowie, rodzinnym mieście dwukrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika, obejrzysz w TTV. Ostatnim razem Zmarzlik odjechał trochę Maciejowi Janowskiemu. Na swoim domowym torze może powiększyć przewagę. Liczę na to, że Janowski powalczy.

🏍️ Żużel
19:00 GP Gorzów Wlkp.
TTV
#SGPGorzow
————————-
Tak samo liczę, że powalczą nasze reprezentacje w mistrzostwach świata w koszykówce 3×3. Do fazy pucharowej awansowali zarówno mężczyźni jak i kobiety. Żeńska kadra od razu do ćwierćfinału. Panowie muszą przejść jednego przeciwnika więcej. W grupie wyraźnie przegrali z Łotyszami oraz Holendrami i o awans do tej fazy muszą powalczyć z Mongołami. Zwycięstwo nad nimi to plan minimum dla brązowych medalistów z poprzednich mistrzostw. Teraz nie są faworytami do medalu. W ćwierćfinale czekają już Belgowie, którzy w grupie pokonali Amerykanów, czyli mistrzów świata. Ewentualne zwycięstwo nad nimi będzie dużym sukcesem tego zespołu. Trzymaj kciuki, oglądaj i nie bój się okrzyku radości, jeśli w ostatniej akcji meczu zdobędą decydujące punkty jak trzy lata temu z Serbią o brąz.

🏀 MŚ 3×3
SOBOTA

mężczyźni
1/8 finału
12:30 Polska – Mongolia🇲🇳
ew. 1/4 finału
17:30 Polska – Belgia🇧🇪

kobiety
1/4 finału
20:15 Polska – ???

NIEDZIELA
od 17:15 półfinały
od 19:55 mecze o medale
📺YouTube Fiba

Podziel się