Plan gry

Plan Gry 22 czerwca: Do gry wchodzą koszykarze, wracają siatkarze

plan gry kibicownik

Choć dziś środa, to właśnie dziś na dobre rozpoczniesz sportowy tydzień. Po tygodniu przerwy do gry w Lidze Narodów wracają siatkarze, a rywalizację w mistrzostwach świata rozpoczynają koszykarki oraz koszykarze w odmianie 3×3.

Jako pierwsi do gry przystąpią koszykarze. Nasza drużyna broni wywalczonego przed trzema laty brązowego medalu. Zdobyła go po pięknym i dramatycznym meczu z Serbami. Trzykrotni mistrzowie świata, Dżordany koszykówki 3×3, przegrali z Polską w samej końcówce po rzucie z dystansu faulowanego Michaela Hicksa, przez serbski blok. Kibice z Bałkanów do tej pory nie wiedzą jak TO wpadło.

Hicksa już w drużynie nie ma. Zakończył karierę po nieudanych igrzyskach olimpijskich. Dla pozostałych graczy te mistrzostwa to szansa na powetowanie sobie tamtej porażki. Teraz zagrają w mocnej grupie z Łotwą (mistrz olimpijski) oraz Holandią (ćwierćfinał), a także Japonią i Chinami. Eksperci nazywają ją „grupą śmierci”, ale optymiści przewidują awans do fazy pucharowej (pierwsze trzy ekipy z każdej z grup). I tego się trzymamy!

Mecze trwają 10 minut czasu gry, więc nawet jak przegapisz na żywo, to potem na pewno znajdziesz czas, by zobaczyć powtórkę na oficjalnym kanale FIBA na YouTubie albo na sport.tvp.pl.

Na żywo na pewno nie przegapisz natomiast meczu siatkarzy. Po tygodniu przerwy przylecieli do stolicy Bułgarii, by rozegrać kolejne cztery mecze w Lidze Narodów. Dodatkowo przylecieli wzmocnieni, gdyż do kadry wrócił Bartosz Kurek oraz zawodnicy zwycięzcy Ligi Mistrzów – ZAKSY Kędzierzy-Koźle – Kamil Semeniuk, Marcin Janusz i Aleksander Śliwka.

Ich pierwszym rywalem w Sofii będą Brazylijczycy. Oni też będą grać mocniejszym składem niż dwa tygodnie temu. Przeciwko naszej drużynie do dyspozycji trenera będą już słynni Lucarelli oraz Leal.

W porze obiadowej możesz się spodziewać wielu sensacyjnych zagrywek. Uważaj, żeby nie przerodziło się to w jakieś sensacje żołądkowe 😉