Plan gry

Sportowy Plan Gry na weekend 3-5 marca

Czy skoczkowie zdobędą więcej niż dwa medale tegorocznych mistrzostw świata? Jak bardzo w liczbie medali przegonią ich lekkoatleci? Dużo ciekawych wydarzeń będzie się działo we Włoszech: kolarze ścigać się będą w pięknych okolicznościach natury w Toskanii, a nasi piłkarze grać o kolejne zwycięstwa w tamtejszej lidze.

🎿 Żyła, Kubacki i Stoch skaczą po kolejne medale

Tydzień temu w ryczące zwierzę zmienił się Piotr Żyła. Jego fenomenalny skok po złoty medal będziesz pamiętać równie długo jak jego ryk zwycięstwa po skoku ostatniego w stawce Krafta. Nie wiem, czy Kubacki też może zamienić się w bestię na skoczni, ale chciałbym, żeby przynajmniej pokazał lwi pazur. To wystarczy, by liczyć się w walce o medal na skoczni normalnej. To w piątek, a w sobotę ryczeć będą wszyscy czterej nasi skoczkowie. Medal w konkursie drużynowy to niemal pewny punkt programu. Pytanie: jakiego koloru? Osobiście twierdzę, że Niemcy będą poza zasięgiem. O srebro nasi bić się będą ze Słoweńcami.

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich
piątek
17:30 skocznia duża
sobota
16:30 konkurs drużynowy
TVN, Eurosport 1

🏃‍♂️ Lekkoatleci w Halowych Mistrzostwach Europy

Medali nie zabraknie Ci też w Stambule. Jak zwykle nasi lekkoatleci polecieli tam walczyć o najwyższe trofea. Musisz jednak wiedzieć, że nie wszyscy polecieli. Z powodu kontuzji nie zobaczysz najszybszej w tym roku na 60m przez płotki Pii Skrzyszowskiej, czy kulomiota Konrada Bukowieckiego. Z kolei Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetić (400m) w ogóle nie uwzględniły startu w mistrzostwach w swoich planach. W tym roku koncentrują się tylko na przygotowaniach do sezonu letniego.

Nie oznacza to jednak, że nie będziesz mieć komu kibicować. Już w piątek historia dnia może być złoty medal Adrianny Sułek w pięcioboju okraszony rekordem Europy. Inne jej koleżanki z reprezentacji też mogą dać Ci wiele emocji i satysfakcji. Anna Kiełbasińska jest wśród faworytek do medalu na 400 metrów, a Ewa Swoboda będzie się liczyć na 60 metrów.

Dodatkowym argumentem, by dopingować naszych w Stambule jest promocja biletowa na Memoriał Kamili Skolimowskiej. Ceny pójdą w dół, ilekroć Polak zdobędzie medal na Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule. Miting jest częścią Diamentowej Ligi, najważniejszego i najbardziej prestiżowego cyklu zawodów lekkoatletycznych w sezonie. Zatem trzymaj kciuki za naszych!

Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
piątek 17:00 2. dzień
sobota 16:30 3. dzień
niedziela 17:05 4. dzień
TVP Sport


🚴‍♂️ Kolarze ścigają się na białych trasach Toskanii

Choć kolarze ścigają się już od stycznia, to dopiero teraz ich ściganie nabiera właściwego wyrazu. Wyścig jednodniowy Strade Bianche, czyli Białe Drogi, jest pierwszym wysoko prestiżowym wyścigiem w sezonie, od którego zaczyna się cały cykl tzw. wiosennych klasyków (jedniodniówek). Wyścig piękny do oglądania ze względu na krajobraz Toskanii, jego pagórkowatym terenem i tumanami białego pyłu unoszącego się spod kół rowerów. W dodatku historycznie dobry dla Polski. Dwa razy wygrał go Michał Kwiatkowski. W tym roku również będzie w peletonie. Choć tym razem nie on będzie liderem swojej drużyny (Ineos), to jeśli wydarzenia potoczą się nieszablonowo, to może mieć okazję, by wykorzystać swoje doświadczenie.

sobota
13:50 Wyścig Strade Bianche
Michał Kwiatkowski (Ineos)
Eurosport 2

⚽️ Zalewski kontra Szczęsny hitem piłkarskiego weekendu

Weekend z piłkarzami zaczniesz i zakończysz we Włoszech. Już piątek Piotr Zieliński wraz z kolegami z Napoli spróbuje przedłużyć serię zwycięstw do ośmiu. W tym czasie stracili tylko jednego gola, a strzelili szesnaście. Nasz reprezentant miał swój udział przy jednym z nich, gdy asystował do Simeone w meczu z Romą. Może w starciu z drugim rzymskim klubem też zapisze się w protokole meczowym? Warto to sprawdzić.

W niedzielę, zanim pójdziesz spać, zobacz kto będzie górą w hitowym meczu włoskiej SerieA: pomocnik Nicola Zalewski ze swoją Romą, czy bramkarz Wojciech Szczęsny z drużyną Juventusu Turyn?

piątek
🇮🇹20:45 Napoli (Piotr Zieliński) – Lazio Rzym
Eleven Sports 1

sobota
🇩🇪15:30 Augsburg (Rafał Gikiewicz, Robert Gumny) – Werder Brema
viaplay
16:00
Aston Villa (Matty Cash) – Crystal Palace
Brighton – West Ham United (Łukasz Fabiański)
viaplay
🇫🇷17:05 Lens (Przemysław Frankowski) – Lille
Eleven Sports 2

niedziela
🇩🇪17:30 Wolfsburg (Jakub Kamiński) – Eintracht Frankfurt
Viaplay
🇮🇹20:45 Roma (Nicola Zalewski) – Juventus Turyn (Wojciech Szczęsny)
Eleven Sports 1

Podziel się