Plan gry

Sportowy Plan Gry na weekend 10-12 marca

Sezon zimowy powoli się kończy, ale zanim przeniesiesz się do słonecznego Indian Wells zobacz jak porodzą sobie nasi skoczkowie w gościnie u lidera Pucharu Świata. Czy nawet u niego w domu przytemperują jego ego tak jak to zrobili podczas mistrzostw świata? Oprócz tego musisz zobaczyć jak Natalia Maliszewska ściga się po medal na krótkim torze oraz kanonadę Bayernu na bramkę strzeżoną przez Rafała Gikiewicza.

🎿 Czy Kubacki pokona Graneruda na jego terenie?

Skończyły się mistrzostwa świata, ale skokami narciarskimi będziesz emocjonować się jeszcze przez kilka tygodni. Cykl Pucharu Świata przenosi się do Norwegii, na teren lidera klasyfikacji. W mistrzostwach w Planicy Halvor Egner Granerud indywidualnie nie zdobył jednak żadnego medalu, a Polacy wrócili stamtąd z dwoma. Zapowiada się bardzo interesująca rywalizacja – podrażniony lider kontra polskie Orły. Atmosferę podgrzeje również rosnący prestiż zawodów. Skoki w Oslo są początkiem tegorocznego miniturnieju RawAir, który Norwegowie robią od kilku lat na wzór Turnieju Czterech Skoczni.

Aby dodatkowo Cię zachęcić do śledzenia tej rywalizacji, przypominam, że skocznia Holmenkolbakken jest szczęśliwa dla polskich skoczków. To tam swoje pierwsze zawody wygrywali Adam Małysz oraz Piotr Żyła. Małysz łącznie stawał tam na najwyższym stopniu podium pięć razy.

W sobotnie i niedzielne popołudnie będziesz kibicował pięciu naszym skoczkom: Dawidowi Kubackiemu, Piotrowi Żyle, Kamilowi Stochowi, Pawłowi Wąskowi, Aleksandrowi Zniszczołowi i Jakubowi Wolnemu.

PŚ w Oslo
sobota
14:40 konkurs indywidualny
niedziela
16:30 konkurs indywidualny
TVN, Eurosport 1

⛸️ Czy Natalia Maliszewska zdobędzie kolejny medal mistrzostw świata?

Były mistrzostwa świata i w skokach, narciarstwie alpejskim, biathlonie oraz łyżwiarstwie szybkim, więc czempionatem sezon zimowy zamkną teraz łyżwiarze specjalizujący się w rywalizacji na krótkim torze. O kolejny medal ścigać się będzie nasza Natalia Maliszewska. Od 2018 roku co roku zdobywa medale imprez mistrzowskich – świata lub Europy. W tym roku w Gdańsku została wicemistrzynią naszego kontynentu. Jej koronną konkurencją jest 500m. To bardzo widowiskowy sport. Polecam Ci wstać razem ze mną o 6 rano w sobotę i oglądać tę rywalizację. Akcja na lodzie jest bardzo dynamiczna. Nie raz zobaczysz zwycięstwa o czubek buta, wywrotki na lodzie oraz kuksańce między zawodnikami. Oby na końcu najsilniejsza, najszybsza i najbardziej zwinna była nasza rodaczka.

MŚ w short tracku
sobota
6:00 Natalia Maliszewska (500m)
Polsat Sport Extra

⚽️ Czy Gikiewicz i Gumny pokonają Bayern drugi raz z rzędu?

We wrześniu sprawili sensację. Pokonali wielki Bayern w derbach Bawarii 1:0. Mistrzowie oczywiście przeważali. Wielokrotnie atakowali, ale Rafała Gikiewicza w sytuacjach sam na sam nie zdołali pokonać tacy specjaliści od strzelania goli jak Sadio Mane ani Leroy Sane. Nasz bramkarz przypieczętował swoje miano bohatera meczu w ostatniej minucie, gdy wspaniałą paradą odbił piłkę po główce Manuela Neuera z rzutu rożnego. Była to pierwsza porażka Bayernu w tym sezonie i, jak się okazuje, zaledwie jedna z dwóch w całych dotychczasowych rozgrywkach. Teraz znów będą zdecydowanym faworytem. Tym bardziej, że mecz odbędzie się w Monachium. Powstrzymać ich może tylko Gikiewicz…

Bundesliga
sobota
🇩🇪15:30 Bayern Monachium – Augsburg (Rafał Gikiewicz, Robert Gumny)
viaplay

Podziel się