Kasa biletowa

Jak zdobyć bilety na mistrzostwa świata w lekkoatletyce?

W środę, 8. marca, od godziny 10, w ramach odsprzedaży, będzie można kupić bilety na mistrzostwa świata w lekkoatletyce – Londyn 2017. To ostatnia szansa, by z legalnego źródła kupić bilety na najbardziej medalodajne dla Polski dni na mistrzostwach i zobaczyć na żywo Adama Kszczota, Sylwestra Bednarka, Konrada Bukowieckiego, Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego oraz nasze ozłocone w Belgradzie sztafety.

W sierpniu zeszłego roku trwały zapisy na rezerwacje. Chętni nie wybierali konkretnych miejsc, tylko sektor za określoną cenę. Jeśli liczba chętnych przewyższała liczbę dostępnych biletów, system proponował w droższym sektorze. Teraz Ci, którzy nie chcą swoich biletów, mogą je sprzedać poprzez oficjalny system sprzedaży mistrzostw. A Ty możesz je kupić, mając pewność, że są z potwierdzonego źródła.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 4-13 sierpnia na Stadionie Olimpijskim, który był areną zmagań najlepszych lekkoatletów podczas igrzysk w 2012 roku.

Najbardziej atrakcyjne dni startowe z udziałem Polaków

Pierwsza niedziela – 6. sierpnia

Szansa na medal w pchnięciu kulą. Rekordzista świata juniorów Konrad Bukowiecki w kategorii juniorskiej zdobył wszystko co było do zdobycia. Teraz osiąga wyniki podchodzące pod 22 metry, a takie odległości dają dużą szansę na medal w rywalizacji z najlepszymi na świecie. Nie jest on osamotniony, bo na dalekie rzuty stać także Michała Haratyka.

W sesji wieczornej sporo eliminacji z udziałem Polaków:

  • rzut oszczepem Maria Andrejczyk (czwarta podczas igrzysk w Rio),
  • 800 metrów (półfinał) Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.
  • być może będziemy mieli także reprezentanta w półfinałach na 400 metrów mężczyzn.

Wtorek – 8. sierpnia

Najbardziej medalodajnym dniem dla Polski może być wtorek. Będą aż trzy szanse na podium. Jako pierwsze rywalizację rozpoczną oszczepniczki, a wśród nich, mam nadzieję, Maria Andrejczyk. Chwilę później na rozbiegu staną tyczkarze. Jeśli kontuzje nie przeszkodzą, w Londynie pojawi się dwóch naszych medalistów halowych mistrzostw Europy – mistrz Piotr Lisek – oraz brązowy medalista Paweł Wojciechowski (on jeden tytuł mistrza świata na stadionie już ma w swoim dorobku). Gdy finał tyczki będzie zbliżał się do końca, na bieżni pojawią się 800-metrowcy. Czy Adam Kszczot ponownie stanie na podium? Czy w finale obejrzymy także Marcina Lewandowskiego? To powinien być ekscytujący dla Polaków wieczór!

Niedziela – 13. sierpnia

W ostatni dzień mistrzostw Polacy zaatakują podium szeroką ławą. Wieczór zaczną skoczkowie wzwyż. A tam do życia i formy po licznych kontuzjach wrócił Sylwester Bednarek. Łodzianin został właśnie halowym mistrzem Europy i zamierza udowodnić, że medal na stadionie w Berlinie osiem lat temu, to nie był jednorazowy sukces. Gdy Bednarek będzie oddawał decydujące skoki, będzie musiał przepuścić na bieżni Joannę Jóźwik w finale biegu na 800 metrów. A na zakończenie mistrzostw nasze ozłocone w Belgradzie sztafety 4x400m.

Problem w tym, że są to bardzo popularne dni wśród kibiców z całego świata i wszystkie dostępne bilety zostały sprzedane. Kupienie ich w odsprzedaży, to ostatnia szansa, by kupić je z legalnego źródła.

Za ile i w jakim miejscu

Zanim przystąpisz do zakupów, zobacz jak na stadionie rozmieszczone są poszczególne kategorie cenowe oraz poznaj ich ceny:

Najdroższe są weekendy (sobota-niedziela). Ceny zaczynają się od 45 funtów (kategoria D), poprzez 80 (C), 125 (B) i 155 (A), czyli w przeliczeniu na złotówki od 225 złotych do 775 zł. Sporo! Jest tylko jedna promocja dla dzieci w dniu finału 100 metrów mężczyzn. Bilet kosztuje 9,58 funtów, czyli tyle ile wynosi rekord świata Usaina Bolta. Taniej jest w tygodniu.

Na nasz „medalodajny wtorek” ceny biletów wynoszą:

  • Kat. D – 35 funtów (175 zł)
  • Kat. C – 60 funtów (300 zł)
  • Kat. B – 75 funtów (375 zł)
  • Kat. A – 95 funtów (475 zł)

Jeśli więc chciałbyś oglądnąć z trybun rywalizację Polaków w dwóch najciekawszych dniach (wtorek i niedziela), koszt biletów dla Ciebie i osoby towarzyszącej wyniesie minimum 800 złotych.

Co zrobić, żeby zakupić bilety:

  • musisz zarejestrować się na stronie mistrzostw
  • w Menu po lewej stronie w części „MY ACCOUNT” w zakładce „My Payment Details” wprowadzić dane karty kredytowej lub debetowej, którą będziesz płacił za bilety. Karta musi być ważna przynajmniej do września 2017 roku.
  • mieć trochę szczęścia i 8. marca zdobyć interesujące Cię bilety!

Podziel się